Miért döntött a PHOENIX az új Győri Logisztikai Központ megépítése mellett?
KT: A PHOENIX számára Győr és Észak-Dunántúl kiemelt fontosságú régió. Az erős gazdasági háttér, a kiemelkedő logisztikai infrastruktúra, az emberek változásra és innovációra való nyitottsága szinte egyedülállóvá teszi ezt az országrészt hazánkban.
Számunkra mindezek mellet azonban azért is kiemelkedő jelentőségű a régió, mert országos összehasonlításban itt a legmarkánsabb a gyógyszerellátásban betöltött szerepünk, és ezer szállal kötődünk az itt dolgozó gyógyszerészekhez. Ez természetesen azt is jelenti, hogy nagy a felelősségünk a gyógyszerellátás mindennapi működése és fejlesztése tekintetében.
Győrben itthon vagyunk, és most szeretnénk egy olyan fejlesztést csinálni, amivel visszaadhatunk valamit a gyógyszerészeknek abból a sok támogatásból és szimpátiából, amit nap mint nap tapasztalunk.
BZ: A gyógyszerészek bizalmának köszönhetően az utóbbi években folyamatosan növekszik a rendelésállomány Győrben, aminek nagyon örülünk.
Az én feladatom az, hogy megfelelő logisztikai hátteret biztosítsak a PHOENIX működéséhez, azonban ez a jelenlegi kis alapterületű, négyszintes raktárépületben egyre nagyobb kihívást jelent.
Mindent mérlegelve kollégáimmal együtt javaslatot tettünk egy új logisztikai központ létesítésére, és nagyon örülök, hogy az Igazgatóság és a tulajdonosaink is támogatták az elképzeléseinket.
Mennyi ideg fog tartani a beruházás és melyek a legfőbb mérföldkövei?
BZ: A részletes tervezési folyamatot már korábban elkezdtük, így a műszaki tervek rendelkezésünkre állnak. Az épület és a raktártechnológia jövő év végére kerül kialakításra, az üzemszerű működés a raktár hatósági engedélyezését követően, 2026 első félévében indul.
KT: Külön öröm számunkra, hogy az indulás egybeesik a PHOENIX 30 éves születésnapjával, így a kerek évfordulón ezzel a különleges ajándékkal tudunk majd kedveskedni a gyógyszerészeknek. Akik reményeink szerint már közvetlenül az első kiszállítást követően tapasztalni fogják az eddiginél is gyorsabb és pontosabb ellátást.
Mik a beruházás legfontosabb paraméterei?
KT: Az új Győri Logisztikai Központ egy összesen 6.550 m2 alapterületű, modern gyógyszer-nagykereskedelmi raktárból és irodaépületből fog állni. A zöldmezős beruházás összértéke mintegy 8 milliárd Forint, amit teljes egészében önerőből valósítunk meg.
Minden egyes nap 4.000 PHOENIX-es ládát szállítunk majd ki, ami hozzávetőlegesen napi 100.000 doboz gyógyszer és egyéb termék szakszerű bevételezését, betárolását, komissiózását és kiszállítását jelenti. KT:
Milyen előnyei vannak a beruházásnak a gyógyszerészek számára?
KT: Az új, nagyobb raktár és az alkalmazott modern technológia jelentősen megnöveli a feldolgozási kapacitásunkat és lerövidíti a rendelés beérkezése és a kiszállítás közötti időt. Ezáltal a gyógyszertárak és kórházak rendelésleadási határideje későbbi időpontra tolódhat, illetve korábban kapják majd meg a tőlünk megrendelt termékeket.
A gyorsaság mellett a pontosságot emelném még ki, amit a komissiózó automata biztosít majd.
BZ: Győrből Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Veszprém és Fejér vármegyék gyógyszertárait és kórházait szolgáljuk ki. Az új logisztikai központunk nem a belvárosban, hanem az autópályához és fontos gyorsforgalmi utakhoz lesz közel, így lerövidülnek majd a szállítási idők is.
Összességében a folyamatos és biztonságos, magas szakmai színvonalú gyógyszerellátást erősítjük az új raktár és raktártechnológia kialakításával.
Melyek a legfőbb előnyök a munkavállalók számára?
KT: A PHOENIX-es kollégáink munkahelyi körülményeinek javítása alapvető cél volt a tervezés során. Olyan otthonos munkakörnyezetet alakítunk ki, ahova minden nap jó érzés és büszkeség lesz bejönni.
Nagy köszönettel tartozunk minden munkatársunknak azért a kemény munkáért, amit a PHOENIX-es közösségünk tagjaként a gyógyszertárak ellátásáért végeznek. Győrben az állandó alvállalkozóinknál foglalkoztatottakkal együtt 110 fő dolgozik, az ő elégedettségük az eredményességünk egyik fontos záloga.
Milyen innovatív, technológiai megoldásokat alkalmaznak az új raktárban?
BZ: A tervezésénél nagy hangsúlyt helyeztünk az épület és a logisztikai folyamataink LEAN szemléletű kialakítására, a felesleges árumozgatások elkerülésére, a szűk keresztmetszetek csökkentésére, a hatékonyság és gyorsaság növelésére. Ezért is elsőként a belső elrendezés és technológiai terv készült el, és ehhez igazodva választottuk a telket, illetve terveztük meg az épületet.
Legjelentősebb fejlesztést a rendelések összekészítése területén tervezünk egy modern komissiózó automata telepítésével, ami 1.700 termék kiszolgálására lesz alkalmas, és ami a megrendelt gyógyszerek több mint 60%-át helyezi majd a kiszállító ládáinkba.
De tervezzük például raktáron belüli szállító robotok alkalmazását és számos egyszerűbb munkafolyamat modernizálását is, mint például ládaszétszedő, ládatetőrakó, ládák szortírozása.
Mik a beruházás legfőbb fenntarthatósági jellemzői?
KT: Fontos célunk a PHOENIX-nél, hogy 2030-ra karbonsemlegesek legyünk a saját működésünket tekintve. Az új Győri Logisztikai Központot ennek figyelembevételével terveztük. A CO2 kibocsátás csökkentése érdekében egy modern, fosszilis energiahordozóktól mentes hűtő-fűtő rendszert hozunk létre, melyet a tetőn elhelyezett nagyteljesítményű napelemrendszer támogat majd.
A gyógyszerkiszállítás során pedig előtérbe helyezzük az elektromos autók használatát, melyeket a napelemrendszer lát majd el tiszta energiával.
A célunk az, hogy minimálisra csökkentsük az ökológiai lábnyomunkat.
Nagyon fontos mérföldkő a PHOENIX tevékenységében, és talán a hazai gyógyszerellátás szempontjából is a Győri Logisztikai Központ megvalósítása. Örülök, hogy a PHOENIX ezzel a beruházással is hozzá tud járulni a gyógyszertárak és kórházak, illetve közvetetten a lakosság gyógyszerellátásának fejlődéséhez.
- ra -
Az eseményről készült sajtóközleményünk itt olvasható.
Nézze meg a győri alapkőletételi ünnepségről készült képes híradást Facebook oldalunkon.
2024. november 28.