Rólunk

Hírek, közlemények

Már szakasszisztensek számára is elérhetők a nagysikerű PHOENIX Továbbképzések!

Örömmel tájékoztatjuk Önöket, hogy 2025 őszétől már a gyógyszertári szakasszisztensek számára is szervez Továbbképzést a PHOENIX Pharma Zrt. és a Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztéséért Alapítvány! 
A teljes egészében online felületen megvalósított, akkreditált képzéseken a résztvevők kiemelkedő szaktudással rendelkező egészségügyi szakemberektől szerezhetnek gyakorlatban is jól használható ismereteket. A Továbbképzések kapcsán Kaló Tamás vezérigazgatóval és Dr. Barcsay István stratégiai tanácsadóval, a PHOENIX Továbbképzések vezetőjével beszélgettünk.

Miért döntött úgy a PHOENIX, hogy a szakasszisztensek számára is indít továbbképzést? 

K.T.: A gyógyszertári asszisztensek a gyógyszerészek legfőbb támogatói a napi munka során, akik szakmailag értik és aktívan segítik a gyógyszerészek munkáját. 
Meghatározó szerepet töltenek be a gyógyszertárban az expediáló szakasszisztensek, akik közvetlen kapcsolatban állnak a betegekkel. 
Mi kiemelkedően fontosnak tartjuk a gyógyszertárak támogatását, ezért úgy gondoltuk, hogy a sikeres, gyógyszerészeknek szóló PHOENIX Továbbképzés mintájára ebben az évben elindítjuk a szakasszisztensek továbbképzését is. 
A szakasszisztensek felelőssége nagy, ezért naprakész szakmai tudással kell rendelkezniük, amit aztán folyamatosan fejleszteniük is kell. Akkreditált továbbképzésünkkel ebben kívánunk segítségükre lenni. 

 

B.I.: A PHOENIX Szakasszisztens Továbbképzés évente négyszer jelentkezik, mindig szombati napokon online formában egy Zoom felületen. 
Az előadások utáni sikeres tesztvizsga 18 kreditpontot biztosít a hallgatóknak, melyek regisztrációját is elvégezzük. Az előadások interaktivitását chat lehetőséggel biztosítjuk. 
Célunk, hogy idővel egy olyan összetartó szakmai közösség alakuljon ki itt is, mint a gyógyszerészek körében, ahol a tagok nemcsak ismerik, hanem szakmailag támogatják is egymást. 

Tekintsünk vissza egy kicsit az időben. Mióta elérhetők a PHOENIX Továbbképzések? 

K.T.: Több mint 20 éve kezdtük el szervezni a PHOENIX Továbbképzéseket azzal a céllal, hogy segítsük a gyógyszerészek szakmai fejlődését, az elméleti és az alkalmazott tudomány új eredményeinek megismerését. 
Az akkor még személyes megjelenéssel tartott előadások lehetőséget nyújtottak a tanulás mellett a közvetlen tapasztalatcserére, vagy csak egyszerűen egy-egy rég nem látott ismerőssel való találkozásra. A Covid aztán sajnos véget vetett az előadótermek világának és új utakat, új technikát kellett találnunk a képzés lebonyolítására. 

B.I.: Átálltunk a digitális térre, és ez nagyon jó ötletnek bizonyult! Egyrészt azért, mert a mai kiforrott informatika stabil hátteret biztosít a képzéseknek. Mind a jelentkezés (www.phoenix.hu/hu/tovabbkepzesek), mind maga a tanfolyam elektronikus úton zajlik. 
Másrészt pedig azért, mert az előadó és a hallgatóság is saját otthonában, irodájában, kényelmesen követheti az eseményeket. Nem kell utazni, az ország bármely pontjáról be lehet jelentkezni. 
A tanfolyam egyidejűsége és interaktivitása (chat lehetősége) biztosítja az előadások személyes jellegét az előadó és a hallgatóság között. Az előadások végén, rövid összefoglalót követően kerül sor a tesztírásra. Ennek kitöltése és értékelése is ma már informatikai úton történik. 

K.T.: A szakmai témák frissessége, az izgalmas előadások és az említett kényelmi szolgáltatások azt eredményezték, hogy a kezdeti 30-50 fős részvételt 150-300 fős hallgatóság váltotta fel, aminek nagyon örülünk.
Ezúton is szeretnénk megköszönni a gyógyszerészek megtisztelő bizalmát és bízunk benne, hogy a PHOENIX Szakasszisztens Továbbképzéssel tovább tudjuk támogatni a gyógyszertárak szakmai munkáját.

2025. szeptember